واکنش آدم ها در شرایط بحرانی!

میخواستم راجع به اضافه کردن شماره تلفن ایران در تبلیغات گوگل ادوردز مطلب آموزشی بنویسم ولی مقدمه مطلب انقدری طولانی و نسبتا بی ربط به موضوع بود که ترجیح دادم تو یه پست جدا منتشرش کنم.

چند وقتیه فکرم مشغول واکنش آدم ها تو شرایط بحرانیه، مثلا وقتی که سیل یا زلزله میاد یا حتی تحریم میشیم واکنش مردممون به این اتفاق ها چیه؟چند درصدشون با کمک کردن به هم دیگه سعی میکنن باری از رو دوش بقیه بردارن و چند درصدشون از این بحران ها سو استفاده میکنن برای رسیدن به اهدافشون؟هرچقدر زمان میگذره و با چیزهایی که میبینم و میشنوم بیشتر ناامید میشم نسبت به انسانیت و آینده!

مثلا چند وقت پیش که تهران برف سنگینی اومد راننده یکی از این سامانه های هوشمند حمل و نقل خیلی با افتخار داشت واسم تعریف میکرد که از ۴ نفر ۲میلیون تومن گرفته که از فرودگاه امام خمینی تا تهران بیاردشون و از یه خانم هم ۵۰هزار تومن گرفته تا ماشینش رو از پارکینگ بیاره بیرون! از این اتفاق ها هر روز میوفته و مطمئنم شما هم آدم های سوءاستفاده گری رو دیدید که شرایط بحرانی و مشکلات مردم رو به چشم یه فرصت میبینن برای پیشرفت خودشون و نه کمک کردن به مردم!

How people treat you is their karma; how you react is yours

Wayne W. Dyer

بعضی موقع ها تنها واکنشم نسبت به اینجور ادم ها ناراحتی و عصبانیت هست و میدونم که کاری از دستم برنمیاد! ولی بعضی وقت ها هم هست که احساس میکنم توی این تاریکی میتونم با روشن کردن یه فانوس کوچیک در حد توانم کمک کنم.
تو مطلب بعدی میخوام آموزشی رو قرار بدم برای دور زدن تحریم های گوگل در رابطه با اضافه کردن شماره تلفن ایران به آگهی های ادوردز. حالا این آموزش چه دردی رو دوا میکنه؟ واقعیت هیچی! آموزش خیلی ساده ای هست ولی یکی از کاسبان تحریم که از قضا دیجیتال مارکتر معروفی هم هست از این فرصت استفاده کرده و برای یه ترفند کوچیک که تو سایت خود گوگل کامل توضیح داده شده ۲۶۰,۰۰۰ تومن پول میگیره! تو این وبلاگ قصد دارم از هر فرصتی استفاده کنم تا مطالب آموزشی رایگان و تجربه هایی رو که تو این سال ها بدست اوردم رو به اشتراک بزارم بلکه شاید به درد کسی بخوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *